Member Schools Conference
 
Calendar
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Monday, Sep 24, 2018
Time Event Location Details
3:30pm Golf:Girls Varsity Divisional  (Rescheduled from 09-19-18) Churchville Chili vs. Victor Central @ Champion Hills Country Club 
3:30pm Golf:Girls Varsity Match Harley-Allendale Columbia, Webster-Schroeder, Webster-Thomas vs. Penfield Central @ Eagle Vale Golf Course 
3:30pm Golf:Girls Varsity Divisional Fairport vs. Pittsford @ Mendon Golf Club 
4:00pm Cheerleading Fall: Varsity Practice TBA vs. Penfield Central @ Core Athletics - University Ave 
4:00pm Cross Country:Girls JV/Var Practice Fairport vs. TBA @ Mendon Ponds Park East 
4:00pm Volleyball:Boys JV Crossover  (Time & Location Changed) Victor Central vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
4:30pm Field Hockey: Varsity Crossover Fairport vs. East Rochester @ East Rochester High School 
4:30pm Field Hockey: JV Divisional Brighton vs. Fairport @ Fairport High School 
4:30pm Field Hockey: Varsity Crossover Irondequoit High School vs. Gates-Chili @ Gates-Chili Middle School 
4:30pm Field Hockey: JV Non-Division Irondequoit High School vs. Penfield Central @ Penfield Central High School 
4:30pm Field Hockey: Varsity Crossover Webster-Thomas vs. Pittsford-Mendon @ Pittsford-Mendon High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Burger Jr High vs. Bay Trail 2 @ Bay Trail Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Irondequoit High School vs. Brockport Central @ Brockport Central High School 
4:30pm Soccer:Girls JV Non-Division Churchville Chili vs. Brockport Central @ Brockport Central High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional East Irondequoit MS vs. Calkins Rd. Middle School @ Calkins Road Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Victor Central vs. Canandaigua 1 @ Canandaigua Northeast Park - Field 1 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Churchville Chili vs. Spencerport 1 @ Cosgrove Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Hilton Central vs. Spencerport 2 @ Cosgrove Middle School 
4:30pm Soccer:Boys JV Divisional  (Rescheduled from 09-05-18) Victor Central vs. Fairport @ Fairport High School 
4:30pm  Soccer:Boys Mod A Divisional  (Cancelled) Fairport vs. Gates-Chili @ Gates-Chili High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Brockport Central vs. Gates-Chili @ Gates-Chili Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Churchville Chili vs. Greece Arcadia @ Greece Arcadia High School 
4:30pm Soccer:Girls Mod B Divisional  (Rescheduled from 09-25-18) Greece Odyssey vs. Greece Olympia @ Greece Olympia High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Canandaigua 2 vs. Honeoye Falls-Lima Middle School @ Honeoye Falls-Lima Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional  (Location Changed) Spry 2 vs. Barker Rd. Middle School @ Hopkins Park 
4:30pm Soccer:Girls Mod B Divisional  (Date Changed from 09-25-18) Canandaigua 2 vs. Dake 2 @ Iroquois Middle School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Greece Athena vs. Batavia @ John Kennedy Elementary School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Greece Olympia vs. Greece Odyssey @ Longridge Elementary 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Roth Jr High vs. Fairport 1 @ Martha Brown Middle School 
4:30pm  Soccer:Boys Mod A Divisional  (Cancelled) Greece Odyssey vs. Brighton @ Meridian Park 
Odyssey not having a Mod A team
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Bay Trail 1 vs. Brighton @ Meridian Park 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Brighton vs. Fairport @ Minerva Deland School 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Webster-Thomas vs. Penfield Central @ Penfield Central High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Spencerport vs. Greece Athena @ Pine Brook Elementary School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Greece Arcadia vs. Dake Jr High @ Pinegrove 
4:30pm Soccer:Girls Varsity Non-League East Irondequoit High School vs. Rush-Henrietta @ Rush Henrietta Senior High School 
4:30pm Soccer:Girls JV Non-League East Irondequoit High School vs. Rush-Henrietta @ Rush Henrietta Senior High School 
4:30pm Soccer:Boys Varsity Non-League Greece Olympia vs. School of the Arts @ School of the Arts 
4:30pm Soccer:Girls Mod A Divisional Churchville Chili vs. Spencerport @ Spencerport High School 
4:30pm Soccer:Girls JV Non-League Greece Arcadia vs. Irondequoit High School @ Sproule Field House 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Hilton Central vs. Victor Central @ Victor Central Schools 
4:30pm Soccer:Girls JV Game Palmyra-Macedon vs. Victor Central @ Victor Central Schools 
4:30pm Soccer:Girls Mod A Divisional Penfield Central vs. Webster-Thomas @ Webster Basket Road Park 
4:30pm Soccer:Boys Mod A Divisional Rush-Henrietta vs. Webster-Schroeder @ Webster-Schroeder High School 
4:30pm Soccer:Boys Mod B Divisional Spry 1 vs. Willink Middle School @ Willink Middle School 
4:30pm Swimming:Girls Mod B Scrimmage Penfield Central vs. Pittsford @ Calkins Road Middle School 
4:30pm Swimming:Girls Mod B Scrimmage Spencerport vs. Gates-Chili @ Gates-Chili High School 
4:30pm Swimming:Girls Mod B Meet Canandaigua Academy vs. Marcus Whitman @ Marcus Whitman High School 
4:30pm Swimming:Girls Mod B Scrimmage Brockport Central vs. Victor Central @ Victor Central Schools 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Greece Athena vs. Brockport Central @ Brockport Central High School 
4:30pm Tennis:Girls JV Divisional Victor Central vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Brighton vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Middle School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Greece Odyssey vs. Churchville Chili @ Churchville Chili High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Webster vs. Fairport @ Fairport High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference East Irondequoit High School vs. Gates-Chili @ Gates-Chili High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Spencerport vs. Hilton Central @ Hilton High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Victor Central vs. Irondequoit High School @ Irondequoit High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference  (Location Changed) Pittsford-Mendon vs. Honeoye Falls-Lima Central @ Mendon Racquet and Pool Club 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Pittsford Sutherland vs. Penfield Central @ Penfield Central High School 
4:30pm Tennis:Girls Varsity Conference Batavia vs. Rush-Henrietta @ Roth Jr High 
4:30pm Tennis:Girls Mod A Divisional  (Rescheduled from 09-25-18) Honeoye Falls-Lima Central vs. Victor Central @ Victor Tennis Courts 
4:30pm Tennis:Girls JV Divisional Our Lady of Mercy vs. Webster-Thomas @ Webster-Thomas High School 
4:30pm Volleyball:Boys JV Divisional Irondequoit High School vs. Brockport Central @ A D Oliver Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Greece Olympia, Greece Odyssey vs. Greece Arcadia @ Arcadia Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Brockport 2 vs. Greece Athena @ Athena Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls JV Non-League Albion Central vs. Batavia @ Batavia High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Barker Rd. Middle School vs. Bay Trail 2 @ Bay Trail Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Hilton 2 vs. Burger Jr High @ Burger Jr High 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Fairport 2 vs. Calkins Rd. Middle School @ Calkins Road Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Brighton vs. Canandaigua 2 @ Canandaigua Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Gates-Chili vs. Churchville Chili @ Churchville Chili High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Batavia 1 vs. Spencerport 2 @ Cosgrove Middle School 
4:30pm  Volleyball:Girls Mod B Divisional  (Date Changed to 09-25-18) Honeoye Falls-Lima Central vs. Dake 2 @ Dake Junior High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Dake 1 vs. East Irondequoit MS @ East Irondequoit Middle School 90' 
4:30pm Volleyball:Girls JV Non-League East vs. East Irondequoit High School @ Eastridge High School 
4:30pm Volleyball:Boys JV Divisional Penfield Central vs. Gates-Chili @ Gates-Chili High School 
4:30pm  Volleyball:Girls JV Match  (Date Changed to 10-16-18) Brighton vs. Honeoye Falls-Lima Central @ Honeoye Falls-Lima Senior High School 
9/10 to 9/24
4:30pm Volleyball:Girls JV Match Canandaigua Academy vs. Honeoye Falls-Lima Central @ Honeoye Falls-Lima Senior High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Roth Jr High vs. Fairport 1 @ Johanna Perrin Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Spencerport 1 vs. Batavia 2 @ John Kennedy Elementary School 
4:30pm Volleyball:Boys JV Divisional Brighton vs. Spencerport @ Spencerport High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Willink 2 vs. Spry 2 @ Spry Middle School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Canandaigua 1 vs. Victor Central @ Victor Junior High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Bay Trail 1 vs. Hilton 1 @ Village Elementary 
4:30pm  Volleyball:Boys JV Divisional  (Date Changed to 09-25-18) Fairport vs. Webster @ Webster-Schroeder High School 
4:30pm Volleyball:Girls Mod B Divisional Spry 1 vs. Willink 1 @ Willink Middle School 
5:00pm Soccer:Girls JV Game Batavia vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
5:00pm Volleyball:Girls JV Divisional  (Time Changed) Greece Athena vs. Brighton @ Brighton High School 
Due to Heat Index
5:15pm Soccer:Girls JV Game  (Time Changed) Hilton Central vs. Pittsford Sutherland @ Pittsford Sutherland High School 
EM 3/8/18
5:30pm Football: Mod B Game Hornell vs. Batavia @ VanDetta Stadium 
6:00pm Field Hockey: JV Crossover  (Time Changed) Webster-Thomas vs. Pittsford-Mendon @ Pittsford-Mendon High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Divisional Irondequoit High School vs. Brockport Central @ A D Oliver Middle School 
6:00pm Volleyball:Girls Varsity Non-League Albion Central vs. Batavia @ Batavia High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Match East Irondequoit High School vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
6:00pm Volleyball:Girls Varsity Non-League East vs. East Irondequoit High School @ Eastridge High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Divisional Penfield Central vs. Gates-Chili @ Gates-Chili High School 
6:00pm  Volleyball:Girls Varsity Match  (Date Changed to 10-16-18) Brighton vs. Honeoye Falls-Lima Central @ Honeoye Falls-Lima Senior High School 
9/10 to 9/24
6:00pm Volleyball:Girls Varsity Match Canandaigua Academy vs. Honeoye Falls-Lima Central @ Honeoye Falls-Lima Senior High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Divisional Brighton vs. Spencerport @ Spencerport High School 
6:00pm  Volleyball:Boys Varsity Divisional  (Date Changed to 09-25-18) Fairport vs. Webster @ Webster-Schroeder High School 
6:30pm Soccer:Girls Varsity Non-Division  (Time Changed) Churchville Chili vs. Brockport Central @ Brockport Central High School 
6:30pm Soccer:Girls Varsity Game Batavia vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
6:30pm Soccer:Girls Varsity Game Palmyra-Macedon vs. Victor Central @ Victor Central Schools 
6:30pm Volleyball:Girls Varsity Divisional  (Time Changed) Greece Athena vs. Brighton @ Brighton High School 
Due to Heat Index
6:30pm Volleyball:Boys Varsity Divisional  (Time Changed) Rush-Henrietta vs. Victor Central @ Victor Central Schools 
7:00pm Soccer:Girls Varsity Non-League Greece Arcadia vs. Irondequoit High School @ Irondequoit High School 
7:00pm Soccer:Girls Varsity Game Hilton Central vs. Pittsford Sutherland @ Pittsford Sutherland High School 
EM 3/8/18
TBD  Field Hockey: JV Bye Irondequoit High School 
TBD  Soccer:Boys Mod B Bye Fairport 2 
TBD  Volleyball:Girls Mod B Bye Brockport 1 

     


      View:   
September  2018
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
 
View Schedules:
           
  
Login Here