Fairport
Field Hockey Mod B Schedule    (as of 12-17-18)
 
Type  Time  Opponent  Location 
Tuesday, Apr 23, 2019
Scrimmage  4:30PM  Martha Brown vs. Willink Middle School  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Scrimmage  4:30PM  Johanna Perrin vs. Calkins Rd. Middle School  Johanna Perrin Middle School
Field 1 & 2
 
       
Thursday, Apr 25, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Barker Rd. Middle School  Barker Road Middle School         
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Dake Jr High  Dake Junior High School         
Tuesday, Apr 30, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Calkins Rd. Middle School  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Brighton  Johanna Perrin Middle School
Field 1 & 2
 
       
Thursday, May 2, 2019
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Hilton Central  Merton Williams Middle School         
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Dake Jr High  Dake Junior High School         
Tuesday, May 7, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Brighton  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Bay Trail Middle School  Johanna Perrin Middle School
Field 1 & 2
 
       
Thursday, May 9, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Hilton Central  Merton Williams Middle School         
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. East Irondequoit MS  Eastridge High School         
Tuesday, May 14, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Bay Trail Middle School  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Gates-Chili MS  Gates-Chili High School         
Thursday, May 16, 2019
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Spry Middle School  Johanna Perrin Middle School
Field 1 & 2
 
       
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. East Irondequoit MS  Eastridge High School         
Tuesday, May 21, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Johanna Perrin  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Thursday, May 23, 2019
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Willink Middle School  Johanna Perrin Middle School
Field 1 & 2
 
       
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Spry Middle School  Webster-Schroeder High School         
Tuesday, May 28, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Gates-Chili MS  Martha Brown Middle School
Field 4
 
       
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Barker Rd. Middle School  Barker Road Middle School         
Thursday, May 30, 2019
Divisional  4:30PM  Martha Brown vs. Willink Middle School  Webster-Schroeder High School         
Divisional  4:30PM  Johanna Perrin vs. Calkins Rd. Middle School  Calkins Road Middle School